رفتن به نوشته‌ها

دانلود pdf کتاب تفسیر موضوعی نهج البلاغه

دانلود کتاب تفسیر موضوعی نهج البلاغه فرمت pdf و word این فایل شامل کتاب تفسیر موضوعی نهج البلاغه مصطفی دلشاد تهرانی در دو قالب ورد و پی دی اف می باشد.

کتاب تفسیر موضوعی نهج البلاغه

مصطفی دلشاد تهرانی

توضیحات :

نهج البلاغه» عنوان کتابى است که در فرهنگ اسلامى، به سان آفتاب نیمروز مى درخشد؛ و همچون صدفى مشحون به گوهرهایى از حکمت هاى عالى است. این عنوان را شریف رضى بر منتخبى از خطبه ها و مواعظ، نامه ها و عهدنامه ها و کلمات کوتاه و قصار امیرمؤمنان على (ع) انتخاب کرد.

«نهج البلاغه»، یعنى راه روشنِ بلاغت. گردآورنده آن (شریف رضى) در وجه تسمیه این گنجینه گران قدر چنین اظهار داشته است:

پس از تمام شدن، چنین دیدم که نامش را نهج البلاغه بگذارم؛ زیرا این کتاب درهاى بلاغت و سخنورى را به روى بیننده خود مى گشاید و خواسته هایش را به او نزدیک مى سازد. هم دانشمند و دانشجو را بدان نیاز است، و هم مطلوب سخنور و پارسا در آن وجود دارد.

شریف رضى مناسب ترین عنوان را براى این کتاب جاودان برگزید. شیخ محمد عبده- عالم بزرگ اهل سنت- در مقدمه اى که بر شرح خود بر نهج البلاغه نوشته است، راجع به این عنوان مى نویسد:

این کتاب جلیل، مجموعه اى است از سخنان سید و مولاى ما، امیرمؤمنان، على بن ابى طالب (کرّم الله وَجهه )، که سید شریف رضى از سخنان متفرق آن حضرت، گزینش و گردآورى کرده و نام آن را نهج البلاغه نهاده است. من اسمى مناسب تر و شایسته تر از این، که بر معناى آن دلالت کند، سراغ ندارم، و بیشتر از آنچه این اسم بر آن دلالت دارد، نمى توانم آن را توصیف کنم.

برای دانلود رایگان اینجا را کلیک کنید

 

منتشر شده در Uncategorized

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *