رفتن به نوشته‌ها

آدرس باغ گلهای مشهد+عکس، مخصوص علاقه مندان به گل و گیاه

فرقی نمی کند ساکن شهر مشهد هستید، یا مسافری هستید که برای زیارت و یا تفریح همراه با تورهای ارزان قیمت سایت مشهد نارنجی به این شهر مقدس سفر کرده اید و به گل و گیاه علاقه مند هستید، بازار گل خیام مشهد و بازار گل نوید و پارک گل ها، سه مکانی هست که هر علاقه مند به گل و گیاه باید از آنها بازدید کند.

باغ گل های مشهد به دلیل واقع شدن در منطقه وکیل آباد مشهد که امکان بازدید در کوتاهترین زمان از پارک ملت مشهد و باغ گلها را به زائرین و مجاورین مشهد می دهد، یکی از پرطرفدارترین مکان ها برای علاقه مندان به گل و گیاه است.

آدرس: مشهد، بلوار معلم، بین معلم ۷۱ و ۷۳، باغ گل‌های مشهد

خرید آنلاین و فوری گل و لیست گلفروشی های آنلاین مشهد

دوستان عزیز برای دیدن لیست گلفروشی های آنلاین مشهد به لینک زیر مراجعه نمایی

https://mashhadenarengi.com/agahi_ha.aspx

دیوار مشهد نارنجی، معرفی باغ گل های مشهد، جاهای دیدنی مشهد

جاهای دیدنی مشهد، پارک های مشهد، معرفی پارک های مشهد

باغ گل‌های مشهد یکی از زیبا ترین باغ‌ها و پارک‌های گل در سطح کشور می‌باشد. طراحی فیزیکی باغ گل‌های مشهد بر پایه گل بنفشه بوده به گونه ای که اگر دقت کنید گل بنفشه از هشت گلبرگ تشکیل شده و باغ گل‌ها نیز مانند بنفشه ای است که هر گلبرگ آن یک مجموعه گل را در خود دارد، مانند باغ گل‌های صخره ای، باغ رز، باغ گیاهان پوششی، باغ گل‌های پیازی، گل‌های فصلی، گل‌های دارویی، گل‌های برکه ای . قابل ذکر است که در باغ گل‌ها مشهد در هر فصل از سال گل‌ها و گیاهان متناسب با همان فصل نیز کاشته می شود. وسعت باغ گل‌های مشهد در حدود سه هکتار می باشد. علاوه بر فضای گل کاری شده در باغ گل‌های مشهد امکانات دیگری از قبیل آبنما، آمفی تئاتر روباز، محوطه مخصوص بازی کودکان، گلخانه آموزشی برای دانشجویان و دانش پژوهان و برکه ای (استخری) که در آن انواع نیلوفر آبی کاشت می‌شود نیز فراهم است. انواع گل‌های این برکه شامل نیلوفر آبی سفید که گل‌های سفید آن در مرداد و شهریور باز می‌شود، نیلوفر آبی زرد که برگ‌های آن بشکل قلب و گل های زردی دارد، نیلوفر آبی پیگمه که گل‌های متعدد سفید دارد، نیلوفر آبی معطر که گل‌های سفید و یا صورتی رنگ دارد و اصالتا برای آمریکای شمالی می‌باشد، نیلوفر آبی صورتی سوئدی و نیلوفر آبی روشن می‌باشند که تمامی این نیلوفر‌ها گل‌هایشان در اواخر بهار تا اوایل پائیز ظاهر می‌شوند و بویی ملایم و مطبوع در فضا ایجاد می‌کنند. علاوه بر نیلوفر آبی در برکه باغ گل‌ها سنبل آبی نیز وجود دارد که بومی مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری جنوب آمریکاست. همچنین در برکه آن ماهی کوی نیز زیست می کند. باغ گل‌ها همه روزه از ساعت ۹ الی ۲۳ آماده بازدید می‌باشد.

آدرس: مشهد، بلوار معلم، بین معلم ۷۱ و ۷۳، باغ گل‌های مشهد

منتشر شده در جاهای دیدنی مشهدگردشگری

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.